Kiekvienos savaitės dienos maldos, apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją

nuo rugsėjo 1 d. pirmadienio iki rugsėjo 7 d. sekmadienio, 2014

link 23 eilinio sekmadienio

  Kaip melstis grįžus po vasaros atostogų

Paimsiu pieštuką į ranką ir gražiu gestu pasiūlysiu jį Viešpačiui, Jo prašydamas, kad mokėčiau aprašyti savo gyvenimą, nedarydamas per daug klaidų. Paimsiu savo užrašų knygutę ir ją atversiu ateinančiai savaitei, melsdamas Viešpatį, kad padėtų rasti laiko mylėti ir leistis būti nustebintam.

            Namie

Grįžtame po atostogų ir kiekvienas įsitraukiame į savo kasdienę veiklą, o ypač į tempą, kuris įprastas, bet labai greitas po atostogų. Grįžimui į darbus atnaujinti – ne įkristi, o naujai išgyventi dalykus – galėtume, kaip mums siūlo Evangelija, šią savaitę veikti kartu. Susijunkime po du ar tris, kad gyventume ar organizuotume savo veiklą, kad mokytumės, melstumės kartu... Pabandykime viską padaryti, kad surastume žmones, kurie galėtų būti su mumis. Draugus ar žmones, kurių dar nepažįstame, nesvarbu. Grįžus po atostogų, vėl viskas įsisiūbuoja, gera proga tą išgyventi ne per daug asmeniškai.

 

Melstis pasaulio širdyje su popiežiumi Pranciškumi

Melskimės, kad turintieji psichikos negalią gautų oriam gyvenimui reikalingą meilę ir pagalbą.

 

                 „Pasiimk vieną ar du...du ar trys susirinkę...“   Mt 18, 16,20

                                                                

Štai kas tvirtinama: ką bedarytume, esame raginami nelikti vieni.

Ar veiktume, ar prašytume ko nors maldose, esame stipresni, kai mūsų daug ar nors keletas, kad Dievas išklausytų.

Atrodo viskas aišku, bet pažvelkime, kaip tai darome. Ne taip jau ir paprasta! Ar nesame linkę veikti vieni, norėdami dirbti veiksmingiau, greičiau, trokšdami pripažinimo, matydami naudą, siekdami garbės? Tam turime daug priežasčių, ir visas jas galime pateisinti.

Tačiau ne tai mums siūlo Evangelija. Jėzus nori pabrėžti, kad dirbdami keliese, galime greičiau pasiekti savo tikslą: „Kur du ar trys susirinkę vardan manęs, ten ir aš esu jų tarpe“. Esame kviečiami apie tai galvoti ir taip veikti.

Gražus planas mums siūlomas šiai grįžimo į darbą savaitei ir geras kelias mokslo metams, vėl prasidedantiems.  

Anne- Bernadette Caro, KG bendruomenė

 

 Nuo rugsėjo 1 d. pirmadienio iki rugsėjo 7 d. sekmadienio, 2014

link 23 eilinio sekmadienio

Evangelija pagal šventąjį Matą (Mt 18, 15-20)  

 Jėzus pasakė savo mokiniams: „Jei tavo brolis tau nusikalstų, eik ir bark jį prie keturių akių. Jeigu jis paklausys, tu laimėjai savo brolį. O jei nepaklausytų, pasiimk su savimi dar vieną ar du, kad visa byla remtųsi dviejų ar trijų liudytojų parodymais. Jeigu jis ir jų nepaklausytų, pranešk bendruomenei. O jei nepaklus nė bendruomenei, tebūnie jis tau kaip pagonis ir muitininkas. Iš tiesų sakau jums: ką tik jūs surišite žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką tik atrišite žemėje, bus atrišta ir danguje. Ir dar sakau jums: jeigu kas iš jūsų susitars žemėje dviese melsti bet kokio dalyko, jiems mano dangiškasis Tėvas jį suteiks. Kur du ar trys susirinkę vardan manęs, ten ir aš esu jų tarpe“.

Pirmadienis 1 d. Klausymasis

Jėzus ir toliau moko savo mokinius. Ne teoriškai, o pasakodamas konkrečias žmogiškas situacijas, pavyzdžiui, konfliktus, įtampą ar nesutarimus, iškylančius tarp mokinių. Kaip  ir kiekvienam mokymui pirmoji sąlyga Jį išgirsti – atverti ausis, kad Jėzaus žodis galėtų skintis kelią manyje, paliesti mano širdį ir mane atversti. Jėzau, atverk mano ausis, kad klausyčiausi Tavo žodžio.

Antradienis 2 d. Dialogas   

Situacija paprasta, vos ne banali. Brolis nusikalto. Brolis – toks pat žmogus, kaip ir aš - Jėzaus mokinys, Bažnyčios narys. Nusidėti – tai elgtis priešingai Dievo Karalystei, kaip pavyzdžiui, meluoti, leisti pajusti savo galią smurtaujant, nusukti pinigų, apkalbėti...  Paprastai situacijai paprastas vaistas: dialogas. Išdrįsti nueiti pas savo brolį ir kalbėtis su juo, visiškai juo pasitikint, jam parodyti, kas negerai, ir jei jis klausosi, tikėtis jį „laimėti“, tai yra, jį nukreipti nuo jo pasirinkto kelio į susitaikymo kelią. Melsiuosi, mąstydamas apie konkretų pavyzdį, su kuriuo susiduriu ar buvau susidūręs. Tada mąstysiu, kokį elgesį, būdą pasirinkau, kad „laimėčiau“ savo brolį. Jėzau, atverk mano ausis dialogui su nusikaltusiu broliu.

Trečiadienis 3 d. Diskusija

Situacija gali komplikuotis: ką daryti, jei mano brolis nesiklauso (ir dėl įvairių priežasčių, kurių Jėzus nesistengia nurodyti)? Tada Jėzus kviečia pasikviesti dar vieną ar du liudininkus. Tai mažos grupės logika, kad reikalas būtų nagrinėjamas konfidencialiai, bet pasikvietus kitą, jam suteikiant galimybę tarti žodį. Savo meditaciją tęsiu, prisimindamas konkretų pavyzdį, kurį išgyvenau ar kurio buvau liudininkas. Jėzau, atverk mano ausis, kad galėčiau diskutuoti. 

Ketvirtadienis 4 d. Sinodas

Situacija gali komplikuotis dar labiau, ypač jei brolis atsisakys klausyti. Ką tada daryti? Jėzus nenuleidžia rankų. Jis siūlo naują sprendimą, jei du pirmieji neatneša vaisių, kurių buvo tikėtasi. Kokį? Perspėti Bažnyčios bendruomenę, kitaip tariant, kolektyvą, grupę, tą, kuri broliams leis vieniems kitus pažinti. Vienu žodžiu, sukviesti sinodą, susirinkimą. Čia vėl kalbama apie klausymąsi, kuris vėl siūlomas ir yra galimas. Bet jei brolis ir tada atsisakys, Jėzus kviečia jį laikyti pagoniu ir muitininku, t.y. žmogumi, kuris iš naujo buvo pakviestas atsiversti, kaip ir anksčiau. Tokių žmonių laimei nedaug, bet jų pasitaiko, kaip pavyzdžiui, broliai, kurie atsisako pripažinti religijos laisvę, patvirtintą Vatikano II Susirinkime. Mąstysiu apie analogišką situaciją. Jėzau, atverk mano ausis, kad kurčiau Bažnyčią.

Penktadienis 5 d. Žodis atriša

Po šių pavyzdžių Jėzus pradeda mokyti, kad mūsų žodis Bažnyčioje gali atrišti ir gali surišti. Medituosiu, klausydamasi šios Jėzaus minties: „ką tik jūs surišite žemėje, bus surišta ir danguje...”  Jėzau, atverk mano ausis, kad susijungčiau su Tavimi.

Šeštadienis  6 d. Sutarti

Ir dar sakau jums...“ Jėzus vėl kala vinį, lyg šis mokymas būtų dar svarbesnis. Jėzau, atverk mano ausis, kad ieškočiau tarpusavio sutarimo.

Sekmadienis 7 d. Kur du ar trys susirinkę klausosi, ten ir Jėzus yra jų tarpe

Paskutinis Jėzaus mokymo sakinys svarbiausias. Kur du ar trys susirenka vardan Jėzaus, t.y. vardan Dievo Išgelbėtojo, kitaip tariant, kai du ar trys daro viską, visiškai viską brolio išgelbėjimui, jo atitraukimui nuo blogio, kuriame jis yra, kad jam surastų žodį, įeitų į dialogą, diskusiją, kas padėtų jam atsiversti, tada taip, šie du ar trys veiks su Jėzumi, esančiu jų tarpe. Jėzus parodė visą savo energiją, kad išgelbėtų, kas pražuvę, išgydytų, kas serga. Jei du ar trys susirinksime tuo tikslu, klausydamiesi Jo žodžio, tada taip Jėzus bus čia tarp mūsų. Ko laukiame, ko taip nedarome?