Magiška MAGIS patirtis

 

Nors seniai pasibaigusi vasara nugludino šviežiausius prisiminimus, tačiau stipriausios patirtys išlieka žmogaus širdyje. Todėl ir norėčiau pasidalinti savo šilčiausiais įspūdžiais, parsivežtais iš MAGIS dienų. Galbūt ir kitus žmones tai įkvėps pabandyti kažką naujo, pasinerti į begalinį nuotykį.

 

Tikriausiai išgirdę žodį MAGIS dauguma jūsų nelabai įsivaizduoja, ką jis iš tiesų reiškia. Taip buvo ir man. Magis išvertus į lietuvių kalbą reiškia „daugiau“: daugiau mylėti, daugiau tikėti, būti pačiu geriausiu kataliku, žmogumi ir t.t. Kiekvienam žmogui šis „daugiau“, ko gero, turės skirtingą prasmę ir kitokį skonį, kaip ir MAGIS patirtis.

 

Štai ir sugalvojau pabandyti sudalyvauti magyje – jauna nerimstanti dūšia trokšta nuotykių. Su dideliu nekantrumu laukiau kelionės į Lojolą, o vos nukeliavus nekantravau viską išbandyti, su visais susipažinti, viską pamatyti. Jau oro uoste mus pasitiko begalė žmonių ir tikrai ispaniška šiluma. Nors, pačioje Lojoloje teko pabūti vos tris dienas, tačiau jos buvo įsimintinos, ir ten užmegstas draugystes vis dar saugau. Ilgam įstrigęs patyrimas – susitikimas su Dievu ir pokalbis su Juo ten, kur pats šv. Ignacas gyveno, meldėsi, atrado Jo pėdsakus kalnų apsuptyje. Bet pats stipriausias džiaugsmas ir ramybė užliejo širdį per Šv. Mišias, kai visas visas MAGIS, visos šalys kartu dalyvavome Eucharistijoje ir giedojom, o altorius buvo nukrautas 100 pilnų komuninių su komunikantais.

 

Toliau – dar smagiau: pasirinkau piligrimystės eksperimentą ir visai netikėtai sužinojau, kad keliausiu pėsčiomis į Fatimą. Labai džiaugiausi, nors negalėjau atsistebėti šita staigmena ir šiek tiek nerimavau, nes bijojau, kad bus sunku ilgai keliauti su kuprine. Tai buvo iššūkis. Tačiau kažkodėl fizinis nuovargis visai nevargino, didžiausias iššūkis buvo pasitikėjimas. Reikėjo daug pastangų pamiršti išankstinius lūkesčius ir pan., o tiesiog gyventi džiaugsmu, pasitikėti Dievu ir laukti Jo staigmenų.

 

Mano MAGIS eksperimente dalyvavo kelių skirtingų tautybių žmonės, lietuviai, ispanai, kroatai ir portugalai. Nors iš pradžių buvo kiek sunku susidraugauti su kitais, tačiau vėliau kalba pasidarė nebesvarbi, nes reikiamu momentu Šv. Dvasia įsipainiodavo į mūsų tarpą ir kažkokiu būdu išversdavo net keisčiausius dalykus. Kai nebebijojome atverti širdis, tapome MAGIS tauta. Buvo gera vaikščioti, melstis, džiaugtis kartu. O kai į batą įkrisdavo koks akmenukas, žinojau, kad šalia yra žmogus, kuris palaikys už rankos ir padės jį išsitraukti. Kalbu ne tik apie fizinius dalykus, bet ir tuos akmenukus, kurie jau seniai gulėjo širdyje, ir tas broliškas draugystes, kurios gimė vaikštant piligrimo keliu.

 

Ypatingas ir, ko gero, svarbiausias MAGIS akcentas – MAGIS ratas, arba, kaip mes vadinome, magiškasis magis ratas. Dievas mums siunčia daugybę žinučių kiekvieną dieną, o kad jas geriau suprastume ir praturtintume savo slapčiausiąją gelmę, turime jomis dalintis. Vakare susirinkdavome kartu ir per Šv. Rašto mintis, dienos įspūdžius ir kasdieniškas patirtis klausydavomės, ką Dievas mums sako. Pasidalinimas padėdavo suprasti Dievo SMS, išmintis prabildavo kitų lūpomis. Ši patirtis padeda keisti save, savo gyvenimą ir savo ateitį, o įvairūs vidiniai išgyvenimai ir tikėjimas, kuriuo dalinamasi, sutvirtina draugystę su Dievu bei žmonėmis, esančiais aplinkui.

 

Galėčiau daug rašyti apie MAGIS, tačiau sunku rasti tikslių žodžių apibūdinti magišką patirtį. Ji palietė mano širdį ir paskatino susimąstyti apie gyvenimą, ypač tą, kuris laukia rytoj.

 

Linkiu gyventi drąsiai ir nebijoti svajoti. Galbūt MAGIS laukia ir jūsų.

Milda Gotautaitė Vaišvilaitė