Kiekvienos savaitės dienos maldos, apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją

nuo spalio 26 d. pirmadienio iki lapkričio 1 d.sekmadienio, 2015

link VISŲ ŠVENTŲJŲ ŠVENTĖS

  Kaip surasti, kas trukdo melstis (1/3)

Gundytojas gali rodyti kliūtis, kurios trukdo eiti pirmyn meldžiantis: patiriamus išbandymus, siaubą ar baimę dėl garbės praradio pasaulio akimis, baimę ko nors netekti, abejones dėl savo sugebėjimų ir t.t Tai klaidingos priežastys, kurios kelia nerimą ir trukdo eiti tolyn (pagal šventojo Ignaco Lojolos patarimus). 

 

                             Namie

Atlikime mažą dvasinį pratimą vakare šeimoje ar su draugais, mėgindami išgyventi palaiminimus ir patirti Karalystės džiaugsmą. Pradioje prisiminkime dieną (ar savaitę), kad atgytų nepažįstami žmonės, kuriuos sutikome atsitiktinai, kurie savo gestais, žodžiais, poelgiais, žvilgsniu... leido pasijusti laimingu, sukeldami susižavėjimą, nustebimą, lengvumą, džiaugsmą... Papasakokime patirtus Karalystės aukso trupiniėlius, kad galėtume džiaugtis kartu su kitais. Paskui po išklausytų vienų ir kitų žmonių pasakojimų leiskimės evangelizuojami šių Karalystės perliukų, prašykime malonės sau, kad daugiau atsivertume Evangelijos džiaugsmui.

 

Melstis pasaulio širdyje su  popiežiumi Pranciškumi

Melskimės, kad gebėtume asmeniškai ir atvirai bendrauti su visais žmonėmis – net ir tais, kurių įsitikinimai kitokie nei mūsų.

 

„Būkite linksmi ir džiūgaukite“ Mt 5, 12

 

Palaiminimų evangeliją girdime kiekvienais metais, švęsdami visų šventųjų šventę. Gerai žinome pasikartojimą: „Palaiminti“. Pasikartojimas išplėtojamas fraze, užbaigiančia palaiminimų litaniją: „Būkite linksmi ir džiūgaukite, nes jūsų laukia gausus atlygis danguje“. 

Mums, kurie jau esame perskaitę Pranciškaus apaštalinį paraginimą apie „Evangelinį džiuagsmą“ – jei dar neperskaitėte, skubėkite: neprotinga praeiti pro tokį gražų lobį - , šis kvietimas į džiaugsmą kaip tik tinkamu metu, kai laimės nematyti pabėgėlių, persekiojimo aukų ar žmonių, beviltiškai ieškančių darbo, veiduose.

Karalystės džiaugsmas mums paslaptis, jis - tai, ką nešiojamės pačioje savo gilumoje. Jis ragina eiti į  pagalbą tiems, kurie kenčia, negalėdami džiaugsmo patirti patys ar jų šeimos.

Leiskime, kad šią savaitę Evangelijos džiaugsmas kiltų iš vidaus. Tada jis bus matomas ir išorėje, mus ragins daryti gera, kaip Jėzus.

 

                                           Thierry Lamboley, jėzuitas

 

 Nuo spalio 26 d. pirmadienio iki lapkričio 1 d. sekmadienio, 2015

link VISŲ ŠVENTŲJŲ ŠVENTĖS

 

Evangelija pagal šventąjį Morkų (Mt 5, 1-12a)

Matydamas minias, Jėzus užkopė į kalną ir atsisėdo. Prie jo prisiartino mokiniai. Jėzus prabilęs mokė: „Palaiminti dvasingieji vargdieniai: jų yra dangaus karalystė.  Palaiminti, kurie liūdi: jie bus paguosti. Palaiminti romieji: jie paveldės žemę. Palaiminti, kurie alksta ir trokšta teisybės: jie bus pasotinti. Palaiminti gailestingieji: jie susilauks gailestingumo. Palaiminti tyraširdžiai: jie regės Dievą. Palaiminti taikdariai: jei bus vadinami Dievo vaikais. Palaiminti, kurie persekiojami dėl teisybės: jų yra dangaus karalystė. Palaiminti jūs, kai dėl manęs jus niekina ir persekioja bei meluodami visaip šmeižia. Būkite linksmi ir džiūgaukite, nes jūsų laukia gausus atlygis danguje“. 

 

Pirmadienis  26 d. Mąstyti

Jėzus mato minią, kopia į kalną, atsisėda. Tada Jo mokiniai prisiartina prie Jo, ir Jis pradeda jiems kalbėti. Palaiminimai nėra dieviškas teismas, neaišku kuo pagrįstas, jie gimsta, mąstant apie pasaulį ir jo gyventojus. Jėzus mums kalba apie tai, ką mato: žmoniją, kuri išsipildo tik tikroje laimėje, kuri neišvengia išbandymų. Savo ruožtu šią savaitę taip mąstyti: kokį tikros ir gilios laimės liudijimą galiu matyti ar girdėti aplink save, savo rajone, mieste, regione?

 

Antradienis 27 d. Kaip vargdieniai    

Jėzus mane kviečia būti „dvasingu vargdieniu“... yra dėl ko keistis! Kad suprasčiau šį posakį, apmąstysiu kiekvieną žodį. Ekonominis „vargdienis“ gyvena savo gyvenimą kiekvieną dieną, nes neturi saugumo: jis priklauso nuo kito priėmimo ir neturi nei laiko, nei energijos įgyti, ko jam per daug, kas nebūtina. Štai gal būt į tokią nuostatą mus kviečia Jėzus: būti priklausomam ir susitelkti į tai, kas vertinga. Priešais Viešpatį pasistengsiu išeiti iš savo konforto zonos, kad vėl atrasčiau, kas yra svarbiausia. Viešpatie, suteik man jėgų išgyventi šią dinamiką.

 

Trečiadienis 28 d. Palaiminti romieji

Krikščioniui nereikia bijoti būti naivuoliu, būti kankinamam gudresnių. Priešingai, mums sako Jėzus šiuo žodžiu, laimė ateina romiesiems, tiems, kurie nebijo visko netekti ir pasimesti. Apaštalas Simonas, kurį Bažnyčia šiandien švenčia kartu su šventuoju Judu, vadinami fanatikais; tai yra, jis - tiesioginės kovos su romėnais šalininkas. Jis turėjo išmokti su Jėzumi įeiti į šį gėrį, nors patirti smūgiai buvo stiprūs. Šventasis Simonai, melskis ir už mane, kad pasirinkčiau švelnumo kelią.  

 

Ketvirtadienis 29 d. Verkti   

Dėl baimės, kaip kiti pažiūrės, dėl nesutarimų kartais puolu į ašaras. Tada neigiu kančią, kuri paliečia kitus, mane patį... „Palaiminti kurie liūdi“, - tvirtina Jėzus! Laimė tiems, kurie nebijo susijaudinti ir parodyti savo liūdesį. Viešpatie, suteik man jėgų perplėšti savo apvalkalą ir dalytis savo susijaudinimu! Išmokyk mane verkti.

 

Penktadienis 30 d. Būti kaip Dievas!

Kai Jėzus palaiminimuose mus kviečia būti gailestingais, nereiškia išorinio kvietimo, nes tik Dievas yra „gailestingas“, tai sunkus žodis, kalbantis mums apie Dievo švelnumą ir atleidimą. Visuose palaiminimuose Dievas mus kviečia būti kaip Jis ir elgtis kaip Jis! Tada dangaus Karalystė ateis pas mus. Nebijokime artimų santykių, į kuriuos kviečia Dievas. Nebijokime netekti jėgų, Jis yra su mumis, kad mums parodytų šventumą, leistų įeiti į savo paties gyvenimą. Viešpatie, mokyk mane gyventi kaip Tu.  

 

Šeštadienis  31 d. Kančia dėl taikos  

Būkime taikdariai... Nes mūsų kultūroje yra daug cinizmo, ši frazė atrodo sena ir atsibodusi net pačioje Bažnyčioje! Viešpatie, leisk man su džiaugsmu priimti naują šio skelbimo jėgą ir sustiprink mane, kad tai priimčiau rimtai: šiandieną kokiose „konfliktų zonose“ galiu dirbti dėl taikos? Galiu padėti susitaikyti dviems žmonėms? Skaitinyje ar maldoje kreipti didesnį dėmesį į karinius konfliktus? Palaikyti kitus, kurie kovoja už taiką?

 

Sekmadienis 1 d. Palaiminti nelaimingieji?  

Ar palaiminimai yra krikščionio gyvenimo programa? Tai gali mus trikdyti. Galime suprasti kaip kvietimą į liūdną džiaugsmą, būti laimingam situacijose, kurios suteikia maža laimės. Taip, pažadamas šių sunkių situacijų džiaugsmas. Jis jau duotas: kai būname labai svarbiose ir nukryžiuojančiose žmonijos vietose (ten, kur neturtas, žiaurumai, teismai...). Žmogaus išlikimo jausmas gali būti labai stiprus. Liūsesys ne mažiau realus, bet gyvenant su Kristumi, jis paryškina džiaugsmą, o ne atvirkščiai. Šis liūdnas džiaugsmas mus ragina leistis į kelią, tokia Evangelijos mintis. Ar Bažnyčioje turėsime drąsos susitikti akis į akį su šiuo paradoksu?