Kiekvienos savaitės dienos maldos, apmąstant ateinančio sekmadienio Evangeliją

 

nuo gegužės 9 d. pirmadienio iki gegužės 15 d. sekmadienio, 2016

 

link SEKMINIŲ sekmadienio

 

  

 

Kaip laukti Šventosios Dvasios (7/7)

 

Uždėkime delnus ant kasdienių daiktų: stalo, durų, knygos, ikonos... Jei galima, ryžtingai, bet švelniai uždėkime rankas ant vaiko galvos ar ant bičiulio pečių. Laikykime uždėję ne per ilgai, bet pakankamai, kad parodytume švelnumą, dėmesį, kad palaimtume.... Žvelkime, kaip užplūsta ramybė. Ateik, Šventoji Dvasia.

 

 

 

                      Namie

 

Sekminės - 50 dienų po Velykų. Krikščionys ir žydai švenčia šį laiką. Žvelkime į gamtą. Tai akimirka, kai pavasaris kunkuliuoja, kai graži gamta skleidžiasi. Raudoni vaisiai mums tą kartoja, jei suabejotume. „Per Sekmines vyšnios mus aplanko“, - sako patarlė. Kita paaiškina: „Per Sekmines ragaujamos braškės. Per Švenčiausiąją Trejybę braškių pilnas krepšelis“. Pastiprinti šių dviejų patarlių, galėtume paskviesti keletą draugų ir ragaukime visa, kas raudona – meilės ir dovanos spalva (dar daugiau – raudona – tai dienos liturginė spalva!) –torte ar raudonų vaisių žele, skanaukime raudoną gėrimą, sirupą ar mikstūrą, o kodėl gi nepasiūlius pakviestiesiems mažo raudonų vaisių krepšelio. Gražios Sekminių šventės!

 

 

 

Melstis pasaulio širdyje su  popiežiumi Pranciškumi

 

Melskimės, kad visose pasaulio šalyse būtų gerbiamos moterys ir vertinamas jų svarbus indėlis visuomenės gyvenime.

 

„Šventoji Dvasia išmokys jus visko ir viską primins, ką esu jums pasakęs“ Jn 14, 26

 

 

 

Sekminės! Šventosios Dvasios šventė, bet jei gerai įsiklausysime į šios dienos Žodį, pastebėsime, kad Ji ne viena: Ji su Tėvu ir Sūnumi. Ir Jie mums siūlo Ją priimti.

 

„Jei mane mylite...“ Taip dažnai Jėzus pradeda kvietimą laisvai priimti. Jis nieko neverčia. Toliau tęsia: siūlo pirmiausiai mylėti Viešpatį, tas keičia gyvenimo būdą. Jis mus užtikrina, jog bus su mumis ir dar daugiau - mumyse! Pagaliau nepaisant nieko, kad nesijaustume vieniši, Jis mums atsiunčia Guodėją, Gynėją – Šventąją Dvasią. Tą, kuri mus mokys ir padės nepamiršti Viešpaties, o ir mūsų pažadų.

 

 Šventoji Dvasia moko, guodžia, primena, padeda, gina... Mokiniai, ją gavę, lyg išėjo iš savęs. O mes? Prisiminkime, kad Ją gavome per Sutvirtinimo sakramentą. O šiandieną per Sekmines Ji apie save mums primena. Tad, eikime ir išeikime iš savo „kevalo“!

 

Marie- Bernadette Caro, KG bendruomenė

 

 

 

Nuo gegužės 9 d. pirmadienio iki gegužės 15 d. sekmadienio, 2016

 

link SEKMINIŲ sekmadienio

 

 

 

Evangelija pagal šventąjį Joną (Jn 14, 15-16, 23-26)

 

Jėzus sako: jei mane mylite, – jūs laikysitės mano įsakymų; aš paprašysiu Tėvą, ir jis duos jums kitą Globėją, kuris liktų su jumis per amžius, –„Jei kas mane myli, laikysis mano žodžio, ir mano Tėvas jį mylės; mes pas jį ateisime ir apsigyvensime. Kas manęs nemyli, mano žodžių nelaiko. O žodis, kurį girdite, ne mano, bet Tėvo, kuris yra mane siuntęs. Aš jums tai pasakiau, būdamas pas jus, o Globėjas – Šventoji Dvasia, kurį mano vardu Tėvas atsiųs, – jis išmokys jus visko ir viską primins, ką esu jums pasakęs.

 

 

Pirmadienis  9 d. Meilės Dvasia

 

Kristui pakvietus, mokiniai skleidžia meilę priešams. Dažnai savo artimųjų nesuprasti ir jiems prieštaraujant, jie eina į priešiškai nusiteikusį pasaulį, kur Dievo išmintis, kryžiaus kvailystė nėra priimama. Prieš iškeliaudamas iš šio pasaulio pas savo Tėvą, Jėzus juos ragina laikytis Jo Įsakymų. Meilė priešams ten irgi numatyta. Ir Tas, kuris apie tai kalba, yra Žmogus, laisvai pasirinkęs mirtį iš meilės visiems iki galo. Kristus prisikėlė! Aleliuja! Ateik, Meilės Dvasia.

 

 

 

Antradienis 10 d. Gailestingumo Dvasia 

 

Visą gyvenimą savęs klausiu, ką turiu daryti, kad būčiau tobulas, kaip Tėvas yra tobulas. Ir visi Evangelijos puslapiai kalba, o ir visos religijos sako: „būkite gailestingi, kaip jūsų Tėvas yra gailestingas“! Gailestingumas pasireiškia kaip gilus atsidavimas kitam. Toks yra Tėvo ir Sūnaus atsidavimas visiems, kurie myli Jėzų ir klauso Jo Žodžio: „mes pas jį ateisime ir apsigyvensime“.  Kristus prisikėlė! Aleliuja! Ateik, Gailestingumo Dvasia.

 

 

 

Trečiadienis 11 d. Maldos Dvasia

 

Daug kartų kontempliuokime Kristų, besimeldžiantį savo Tėvui, žvelkime į Jį, kopiantį į kalną, pasišalinantį vakare, ateinantį ryte ir pasitraukiantį į nuošalę. Iš visų šių akimirkų mokykimės Dievo žvilgsnio į pasaulį, į kiekvieną žmogų, nepaisant amžiaus, kultūros, religijos... „Žodis, kurį girdite, ne mano, bet Tėvo, kuris yra mane siuntęs“: tik žmogus, gyventis malda ir priimantis kitą, gali taip pasakyti. Tokia gali būti kiekvieno mokinio patirtis.  Kristus prisikėlė! Aleliuja! Ateik, Maldos Dvasia.

 

 

 

Ketvirtadienis 12 d. Ramybės Dvasia  

 

Kristaus mokymas neįtikėtinas. Jis skelbia Šventosios Dvasios atėjimą, Dvasios, kurią nuo šiol sutiksime kiekvieną eilinę savo gyvenimo dieną... Šventoji Dvasia yra tarp mūsų, kaip Jėzus pažadėjo: „aš paprašysiu Tėvą, ir jis duos jums kitą Globėją, kuris liktų su jumis per amžius“. Ramybės Dvasia kalba mumyse, kai nežinome, kaip melstis. Tada esame pripildyti Jos buvimo, kad atpažinimo žodžiai ištrykštų iš mūsų širdies.  Kristus prisikėlė! Aleliuja! Ateik, Ramybės Dvasia.

 

 

 

Penktadienis 13 d. Klausymosi Dvasia

 

Jėzus žino, kad atėjo Jo valanda, Jis išsako paskutinius savo pamokymus lyg testamentą, norėdamas palaikyti savo mokinius, kai Jo čia nebebus. Jis jiems sako: „jei mane mylite, – jūs laikysitės mano įsakymų“. Skaitykime, klausykimės Dievo žodį, dalykimės juo, leiskime jam skambėti savyje, jį skelbkime, prisiminkime, matykime, išgirskime, kad šie žodžiai, perėję amžius lyg lietus girdytų žemę. Štai Jo ir mūsų darbas šiandieną – klausytis tinkamu ir netinkamu laiku: Kristus prisikėlė! Aleliuja! Ateik, klausymosi Dvasia.

 

 

 

Šeštadienis 14 d. Dvasia Kūrėja

 

Šiandieną švenčiame Motiejų. Tradicija sako, kad jis buvo gimęs Betliejuje vienoje Judo genties šeimoje. Jį išmintingai mokė Simeonas, didis kunigas. Motiejus reiškia „Dievo dovaną“. Pakviestas į Kanos vestuves, jis „metus burtą“, buvo pasirinktas vienu iš 72 mokinių ir sekė Jėzumi visą JO viešąjį gyvenimą. Apie jį išgirstame iš Apaštalų darbų tarp Žengimo į Dangų ir Sekminių. Jis tapo 12 apaštalu, jį išrinkus vietoj Judo (Apd 1, 15-26). Kristus prisikėlė! Aleliuja! Ateik, Dvasia Kūrėja.

 

 

 

Sekmadienis 15 d. Kristus prisikėlė! Aleliuja!

 

Šiandieną per Sekmines anksti ryte skirsiu laiko dar kartą perskaityti Pauliaus laišką galatams apie Šventosios Dvasios vaisius: tai meilė, džiaugsmas, taika, kantrybė, malonumas, gerumas, ištikimybė, romumas, susivaldymas (Gal 5, 22-23). Prisiminsiu, kad šią dieną apaštalai pamatė ant jų nusileidžiančius ugnies liežuvius. Taip jie gavo Šventąją Dvasia. Tai Bažnyčios pradžia. Paskui eisiu į turgų,  ir/ar ruošiu pietus, padengsiu stalą ir/ar jį puošiu. Kad ir kas būtų, padėsiu Šventosios Dvasios vaisius į gražią pintinę ar sudėsiu lyg kelią ant stalo. Ir kai viską parengsiu, pasakysiu; Kristus prisikėlė! Aleliuja!